Wydawca treści
Dobre z Lasu
Nadleśnictwo Głogów zaprasza do współpracy podmioty gospodarcze lub osoby prowadzące działalność gospodarczą, którzy chcieliby otworzyć i prowadzić sklep oferujący zdrowe produkty pochodzące z polskich lasów. Możemy wspólnie zrealizować projekt „Dobre z Lasu”, umożliwiając mieszkańcom Głogowa i okolic korzystać z ekologicznych produktów żywnościowych najwyższej jakości:
Projekt „Dobre z Lasu”, realizowany przez Lasy Państwowe, ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Jednym z celów projektu jest umożliwienie dostępu do ekologicznej, naturalnej i zdrowej żywności. Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki prowadzonej przez polskich leśników zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarce leśnej. Pozwala ona na korzystanie z dóbr,które daje las, bez wyrządzania mu szkody i zaburzania naturalnej harmonii. Powyższe cele mogą być zrealizowane dzięki wprowadzeniu na rynek polski marki „Dobre z Lasu” dającej gwarancję, że żywność, którą mamy w dłoni, jest zdrowa i smaczna. To także symbol gospodarowania zasobami przyrody w sposób zrównoważony i zgodny z misją Lasów Państwowych oraz oparty na zasadzie równomiernego zaspokajania potrzeb obu współzależnych od siebie stron – lasu i ludzi.
Marka „Dobre z lasu” to znak towarowy Lasów Państwowych pełniący funkcję społeczno-promocyjną projektu. Logotyp „Dobre z lasu” to świadectwo naturalnego pochodzenia surowców i najwyższej jakości produktów.
Jeżeli posiadasz doświadczenie w prowadzeniu sklepu spożywczego i chcesz z nami realizować projekt „Dobre z Lasu”:
- Jeżeli posiadasz lokal, Lasy Państwowe mogą taki lokal urządzić i wyposażyć. Będziesz mógł sprzedawać zdrowe produkty pod marką „Dobre z Lasu”.
- Jeżeli prowadzisz już sklep z artykułami spożywczymi i możesz wygospodarować powierzchnię do ustawienia stoiska na produkty „Dobre z Lasu” , urządzimy takie stoisko.
Współpraca nawiązana zostanie w drodze konkursu na podstawie umowy na zasadach franczyzy.
Kontakt: glogow@wroclaw.lasy.gov.pl , tel. 76 835-70-45
Adaptacja lasów do zmian klimatu na nizinach