Asset Publisher Asset Publisher

Las w mieście

Nadleśnictwo Głogów przystąpiło w 2015 roku do realizacji projektu pod nazwą „Las w mieście”, który obecnie wkracza w fazę realizacji.

Chcąc jednak sprostać lokalnemu zapotrzebowaniu na wypełnienie bazy edukacji przyrodniczo - leśnej chcielibyśmy zaprosić lokalną społeczność - chętną do współpracy, aby określić rzeczywiste potrzeby edukacyjne. Całość przedsięwzięcia będzie zrealizowana z zapewnieniem środków z WFOŚiGW we Wrocławiu oraz własnych nadleśnictwa.

 

Spotkanie otwierające zaplanowaliśmy na dzień 15.03.2016r. o godz. 1100  w siedzibie Nadleśnictwa Głogów, gdzie przedstawimy:

 

1) koncepcję projektu wraz z wizualizacją;

2) zamierzenia inwestora;

3) dyskusję na temat treści merytorycznych do projektu „Las w mieście";

4) określimy formułę konkursową dla najlepszych propozycji wykonawczych;

5) podsumowanie spotkania.

                                                          

Serdecznie zapraszam

                               Nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów Adam Grzelczak

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Parking leśny AUL w Goli

Parking leśny AUL w Goli

AKTYWNE UDOSTĘPNIANIE LASU

To program własny Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe opracowany przez Ośrodek Rozwojowo – Wdrożeniowy LP w Bedoniu.

Ma na celu  zapewnienie społeczeństwu możliwości wypoczynku, rekreacji, uprawiania turystyki oraz krajoznawstwa w polskich lasach.

W jego ramach leśne parkingi i miejsca postojowe otrzymują nowy, jednolity wygląd oraz  wysokiej jakości  wyposażenie. Wiaty, ławy, stoły mają umilić chwilę wypoczynku, a certyfikowane huśtawki i urządzenia ścieżki zdrowia - promować bezpieczny sport na świeżym powietrzu. Z drobnymi wyjątkami , urządzenia te  zostały wyprodukowane przez Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie.

Nadleśnictwo Głogów jako jedno z pierwszych w Polsce ma możność zaprezentowania nowoczesnego parkingu  wybudowanego zgodnie  z założeniami programu AUL.

Obecnie jest ich około 20-tu i liczba ta stale rośnie, gdyż kilka następnych jest w budowie.

Nasz parking to projekt pilotażowy, więc jego budowa w przeważającej części została sfinansowana ze środków Funduszu Leśnego.

Miejsce to ma służyć wszystkim: np.  jako punkt wypadowy dla spacerowiczów i wielbicieli grzybobrania. Dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. Chcemy zarekomendować to miejsce jako świetny punkt przystankowy podczas rowerowych czy pieszych rajdów.

W planach jest wytyczenie nowych szlaków , dla których parking AUL będzie punktem centralnym, wspólnym mianownikiem.