Asset Publisher Asset Publisher

Back

VIII Maraton MTB o Puchar Bike Park MTB Obiszów

VIII Maraton MTB o Puchar Bike Park MTB Obiszów

Podsumowanie, wyniki, zdjęcia

20 września bieżącego roku zakończyła się dwudniowa impreza sportowa: VIII Maratonu MTB o Puchar Bike Park MTB Obiszów wraz z Mistrzostwami Polski: Leśników, Policjantów, Górników.

19 września tj. pierwszego dnia zawodów, nie widać było ścigających się rowerzystów. Tym razem pierwszy dzień mistrzostw zdominowany był przez biegaczy. Zawodnicy  rywalizowali na dystansie: mini – 4 km lub pełny – 12 km.

Najwięcej emocji budził oczywiście główny wyścig, czyli Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Zmagania zawodów w kategorii elita kobiet na dystansie 70km wygrała Michalina Ziółkowska z poznańskiej grupy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, a wśród mężczyzn po przejechaniu 105km wygrał Adrian Brzózka z JBG 2 Team Warszowice.

Amatorzy – w tej grupie także Leśnicy - mieli do przejechania 35-kilometrowe okrążenie. Mistrzostwa Polski Leśników w tym roku odbyły się pod patronatem Honorowym Dyrektora Regionalnej Dyrekcji LP oraz Dyrektora Regionalnego RDLP Wrocław. W turnieju o Puchar Wzgórz Dalkowskich na trasie zmagało się  15-tu leśników -  wśród nich stażysta Nadleśnictwa Głogów Piotr Bober. Pierwsze miejsce przypadło Michałowi Kostrzewa z CKPS z czasem 01:22:01.90. Spośród pań najlepsza okazała się Monika Cegła, która osiągnęła czas 01:50:38.65.

Przy tegorocznym MTB Obiszów, Nadleśnictwo Głogów wspomagało organizatorów przy przygotowaniu trasy, która znalazła uznanie w oczach zawodników. Nie obyło się również bez stanowiska promującego nadleśnictwo, gdzie po sportowych zmaganiach dla uczestników oraz gości przygotowane zostały liczne zabawy i konkursy, za które można było otrzymać gadżety odblaskowe w sam raz na rower.

Nadleśnictwo Głogów dodatkowo zadbało o podniebienia uczestników i gości serwując na swoim stoisku upieczonego  w całości dzika. Dzieci oraz wyczerpani uczestnicy maratonu odzyskiwali siły dzięki słodkim „leśnym" krówkom.

 

Klasyfikacja końcowa: http://wyniki.b4sport.pl/timerResults/showResults.html?event_id=131&category_id=1104&embeded=0&auto=0&location_nr=-1

 

Odnośniki do artykułów:

 http://miedziowe.pl/content/view/76063/192/

http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=36873&Itemid=2