Asset Publisher Asset Publisher

Obiekty edukacyjne

Na terenie naszego nadleśnictwa znajdują się dwie ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, utworzone przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży.

     Ścieżka edukacyjna „Buczyna Jakubowska" -  Podczas podróży możemy podziwiać unikalne fragmenty starych lasów bukowych, zróżnicowanie lasów liściastych z grupy grądów i łęgów z szeregiem chronionych gatunków flory i ornitofauny.
       Szczególnym gatunkiem jest bluszcz pospolity (Hedera helix), objęty całkowitą ochroną. Atrakcją są również źródliska, z których jedno zostało odbudowane, znane pod nazwą Źródło św. Jakuba oraz związana z nim legenda o uzdrawiającej mocy jego wody.

     Ścieżka przyrodnicza Uroczysko Obiszów, przemierza kompleks leśny z rezerwatem „Uroczysko Obiszów". Najczęściej spotykane gatunki drzew to: dąb szypułkowy, buk zwyczajny, grab zwyczajny, jawor, sosna pospolita, świerk pospolity, wiąz szypułkowy, jesion wyniosły, lipa drobnolistna. Ścieżka posiada cztery przystanki tematyczne z planszami: budowa geologiczna Wzgórz Dalkowskich, zbiorowiska leśne, rezerwat przyrody „Uroczysko Obiszów", fauna terenów leśnych.

 

 

 


Komplek edukacyjny "Las w mieście"

        W 2015 roku Nadleśnictwo Głogów złożyło wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu o przyznanie dotacji na utworzenie infrastruktury edukacji ekologicznej przy siedzibie Nadleśnictwa Głogów . W związku z otrzymaną dotacją utworzony został Kompleks edukacyjny „Las w Mieście” na którym prowadzona jest większość zajęc edukacyjnych.

Tematyka zajęc jest różnorodna – dobrana do wieku dzieci, a poruszane w trakcie lekcji zagadnienia powiązane tematyczne są z informastrukturą edukacyjną ( planszami, tablicami, grami plenerowymi) stanowiącą jeden z elementów ścieżki edukacyjnej.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Akcja "sprzątaMY" już za nami

Akcja "sprzątaMY" już za nami

W piątek 20 września w ramach zainicjowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY do nadleśnictw zgłosili się chętni do pomocy.

Nadleśnictwo Głogów w miniony piątek przeprowadziło akcje sprzątania lasu. do udziału w akcji zgłosiła się grupa myśliwych oraz uczniowe szół podstawych. Dzięki zzangażowaniu grupy około 200 osób udało się zebrać około 12 m3 śmieci.

Każdego roku leśnicy usuwają z lasów tyle śmieci, że wypełniłyby one tysiąc wagonów kolejowych. Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie. Niestety, mimo regularnego sprzątania, kolejne tony odpadów trafiają do lasu.

Dziś dziękujemy za udział w akcji i zapraszamy do udziału w kolejnych, o których będziemy informować na naszej stronie internetowej.

 

ODNOŚNIK DO ARTYKUŁÓW :