Wydawca treści
Park Krajobrazowy
Parki krajobrazowe tworzy się na terenach o wyjątkowych walorach przyrodniczych i estetyczno-krajobrazowych. Mamy ich w Polsce 125. Zajmują 2,5 mln ha, z czego blisko 1,3 mln ha to lasy.
Przemkowski Park Krajobrazowy, o pow. 22 338 ha (otulina – 15 467 ha), utworzony w 1997 r. w celu ochrony walorów przyrodniczych i krajobrazowych na Równinie Szprotawskiej, Wysoczyźnie Chocianowskiej i w Dolinie Czarnej Wody, w granicach gmin: Przemków, Chocianów, Gromadka, Gaworzyce i Radwanice. Sieć szlaków turystycznych, ścieżki dydaktyczne. Obszar Europejskiej Sieci Natura 2000.
Najnowsze aktualności
Las nie obroni się sam! – konferencja prasowa za nami
Las nie obroni się sam! – konferencja prasowa za nami
Las nie obroni się sam! – konferencja prasowa
W dniu 18 czerwca bieżącego roku w siedzibie Nadleśnictwa Głogów odbyła się konferencja prasowa pod tytułem „Las nie obroni się sam – jak bezpiecznie korzystać z lasu".
Na konferencje Nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów Adam Grzelczak zaprosił przedstawicieli lokalnych mediów. W trakcie spotkania omówione zostały problemy, z jakimi borykają się na co dzień Strażnicy Leśni, omówione zostały również zasady, które warto przestrzegać wybierając się na wycieczkę do lasu.
W trakcie konferencji można było dowiedzieć się, co zrobić w lesie, gdy... zgubimy się, spotkamy groźne zwierzę, znajdziemy się blisko pożaru bądź przypadkowo znajdziemy się na zrębie.
Mamy nadzieję, że dzięki Naszym podpowiedziom sympatycy odwiedzający las, od dziś wybierając się na leśną wędrówkę będą mogli ze spokojem spacerować a nie zastanawiać się co zrobić, gdy wydarzy się coś „nieprzyjemnego".
Zaprezentowany został również film pt. "Bezpieczny las", który przybliżył zasady bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw lasu. Odpowiada on na pytania dlaczego czasami do lasu, czy do jego części wejść nie można, gdzie w lesie biwakować i rozpalać ogniska, jakich roślin i grzybów unikać, jak zabezpieczyć się przed kleszczami i chorobami przenoszonymi przez leśne zwierzęta.
Spotkanie podsumowano cytatem z broszurki informacyjnej pod tytułem, „Co zrobić w lesie, gdy…?" wydanej przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, a mianowicie:
„Starajmy się właściwie korzystać z dobrodziejstw lasu i z wolności, którą on daje. Życzymy wszystkim, aby zawsze, nawet w dużym mieście, chodził „z głową pełną lasu".
Odnośniki do artykułów:
http://miedziowe.pl/content/view/74900/189/
http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=40613,WAZNA-ROZWAGA