Wydawca treści Wydawca treści

Położenie

Nadleśnictwo Głogów jest jednym z trzydziestu trzech nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. Nadleśnictwo znajduje się na terenie dwóch województw: lubuskiego oraz dolnośląskiego.Obejmuje swym zasięgiem 5 powiatów i 14 gmin. Powierzchnia nadleśnictwa to 16 294 ha lasów położonych po dwóch stronach rzeki Odry.

W województwie lubuskim swym zasięgiem geograficznym obejmuje następujące  powiaty: Nowa Sól (gmina Siedlisko) oraz Wschowa (gmina: Sława, Szlichtyngowa). W województwie dolnośląskim obejmuje  powiaty: Głogów (Miasto Głogów oraz gminy: Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice), Polkowice (gmina: Gaworzyce, Grębocice, Polkowice, Radwanice) oraz Lubin (gmina: Rudna).

Teren Nadleśnictwa ma charakter równinny z lokalnymi obniżeniami oraz dużą ilością pagórków i wzgórz. Wysokość nad poziomem morza waha się w granicach od 77 do 230 m n.p.m.

W zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa znajdują się również tereny zalewowe, które są praktycznie podtapiane corocznie przy wyższych stanach wody w rzece Odrze.

Na terenie Nadleśnictwa znajduje się infrastruktura związana z przemysłem wydobywczym: Kopalnia gazu, Huta Miedzi "Głogów", rurociągi podziemne,  rurociągi nadziemne.

Większość obszaru Nadleśnictwa Głogów jest silnie zurbanizowana i obejmuje tereny o wysokim zagęszczeniu ludności, co ma swoje odbicie w działaniu nadleśnictwa.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Las nie obroni się sam! – konferencja prasowa za nami

Las nie obroni się sam! – konferencja prasowa za nami

Las nie obroni się sam! – konferencja prasowa

W dniu 18 czerwca bieżącego roku w siedzibie Nadleśnictwa Głogów odbyła się konferencja prasowa pod tytułem „Las nie obroni się sam – jak bezpiecznie korzystać z lasu".

Na konferencje Nadleśniczy Nadleśnictwa Głogów Adam Grzelczak zaprosił przedstawicieli lokalnych mediów. W trakcie spotkania omówione zostały problemy, z jakimi borykają się na co dzień Strażnicy Leśni, omówione zostały również zasady, które warto przestrzegać wybierając się na wycieczkę do lasu.

W trakcie konferencji można było dowiedzieć się, co zrobić w lesie, gdy... zgubimy się, spotkamy groźne zwierzę, znajdziemy się blisko pożaru bądź przypadkowo znajdziemy się na zrębie.

Mamy nadzieję, że dzięki Naszym podpowiedziom sympatycy odwiedzający las, od dziś wybierając się na leśną wędrówkę będą mogli ze spokojem spacerować a nie zastanawiać się co zrobić, gdy wydarzy się coś „nieprzyjemnego".

Zaprezentowany został również film pt. "Bezpieczny las", który przybliżył zasady bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw lasu. Odpowiada on na pytania dlaczego czasami do lasu, czy do jego części wejść nie można, gdzie w lesie biwakować i rozpalać ogniska, jakich roślin i grzybów unikać, jak zabezpieczyć się przed kleszczami i chorobami przenoszonymi przez leśne zwierzęta.

Spotkanie podsumowano cytatem z broszurki informacyjnej pod tytułem, „Co zrobić w lesie, gdy…?" wydanej przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych, a mianowicie:

„Starajmy się właściwie korzystać z dobrodziejstw lasu i z wolności, którą on daje. Życzymy wszystkim, aby zawsze,  nawet w dużym mieście, chodził „z głową pełną lasu".

Odnośniki do artykułów:

http://miedziowe.pl/content/view/74900/189/

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=40613,WAZNA-ROZWAGA