Wydarzenia Wydarzenia

Siekierezada 2015

Czwarta edycja „Siekierezady" za nami!

W sobotę 20 czerwca na Grochowickiej polanie po raz czwarty odbył się Konkurs cięcia i rąbania drewna „Siekierezada" 2015.

Konkurs odbywał się pod patronatem Nadleśniczych Nadleśnictw Głogów i Sława Śląska oraz Wójta Gminy Kotla. Do konkursowych zmagań zgłosiła się 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Głogowskiego, a mianowicie OSP Chociemyśl, OSP Grochowice, OSP Kotla, OSP Kromolin oraz OSP Ruszowice.

Pomimo często zmieniającej się pogody (czasem słońce, czasem wiatr no i deszcz) zawody rozpoczęto planowo strażacy ochotnicy zmagali się w konkurencjach: rzut wałkiem, bieg na „nartach", łupanie wałka, rzut toporem do tarczy oraz ścinka stojącego pala.

Turniej przyciągnął wielu widzów i dostarczył sporo emocji zarówno uczestnikom jak i publiczności. W trakcie zawodów, a dokładniej w trakcie wykonywania jednej z konkurencji – łupania wałka, siła i chęć wygrania jednego ze strażaków okazała się na tyle duża, że zamiast rozłupania wałka złamał on trzon siekiery. Ah czasem bywa i tak, ale dzięki takiemu przebiegowi zdarzeń upewniliśmy się, że głogowscy strażak mają dużą wole walki i są bardzo silni. Dlatego możemy czuć się bezpieczni i spać spokojnie, bo w razie nieszczęścia będzie miał nas kto obronić J

Po ciężkich zmaganiach i dogrywce o pierwsze miejsce pomiędzy drużyną z OSP Kotla i OSP Kromolin, nadszedł czas na ogłoszenie wyników czwartego konkursu cięcia i rąbania drewna „Siekierezada 2015":

I MIEJSCE – OSP KOTLA

II MIEJSCE – OSP KROMOLIN

III MIEJSCE – OSP RUSZOWICE

IV MIEJSCE – OSP CHOCIEMYŚL

V MIEJSCE – OSP GROCHOWICE

 

ODNOŚNIKI DO ARTYKUŁÓW:

http://miedziowe.pl/content/view/74941/189/

http://miedziowe.pl/content/view/74942/468/

http://www.glogow-info.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=35713&Itemid=2

Materiały do pobrania