Wydarzenia Wydarzenia

Zanocuj w lesie

Obszar „Zanocuj w Lesie”

Głogówko - Wilków - Obisz - Duża Wólka

Nadleśnictwo Głogów wyznaczyło obszar leśny o powierzchni ponad 1500 hektarów, gdzie miłośnicy bushcraftu i survivalu mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach.

Wyznaczony przez Nadleśnictwo Głogów teren, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.

Lokalizacja widoczna jest również na mapie Bank Danych o Lasach oraz z poziomu aplikacji Mbdl Android lub IOS, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. Regulaminem korzystania z obszaru Regulamin Korzystania z obszaru
  2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. Zapoznaj się z zasadami bezpiecznego korzystania z lasu: Zasady Korzystania z terenów leśnych
  4. Zapoznaj się z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu !
  5. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar, na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres glogow@wroclaw.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Justyna Brzechwa, 605-360-650, justyna.brzechwa@wroclaw.lasy.gov.pl

 

Zapraszamy również do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej programu "Zanocuj w lesie"

>> ANKIETA <<